TEMAD

Köşe Yazıları30 AĞUSTOS ZAFER BAYRAMI'MIZ KUTLU OLSUN

0
0
0
s2smodern

30 AĞUSTOS ZAFER BAYRAMI'MIZ KUTLU OLSUN

 

Karşımıza çıkan güçlükler karşısında, asla boyun eğmeyeceğimizi gösteren eşsiz komutan, büyük devlet adamı ve lider Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK’ün askerleriyiz biz ve Ata’mızın önderliğinde kendisine inananlarla birlikte, işgalci güçlere karşı giriştiği destansı mücadelenin 96. yıl dönümünü kutlamanın onurunu ve gururunu yaşıyoruz.

 

30 Ağustos, yokluk ve teknik imkansızlıklar içindeki Türk Milletinin, kadınıyla, erkeğiyle, tüyü bitmemiş yetimiyle tek yürek beraber olduğu, düşman karşısında cesareti ve kararlılığı ile dimdik ayakta duran kahraman ordumuzun, taşıdığı yüksek ruh ve inançla Kurtuluş Destanının zaferle taçlandığı, Türk Milletinin bağımsızlığını dünyaya ilan ettiği gündür.

 

30 Ağustos, tüm olumsuzluklara rağmen, 'Artık bitti, bir millet ve devlet tarihe gömülüyor' denildiği anda, hainlere ve zorbalara karşı inanılmaz bir güçle ayakta kalan, varlığını ve birliğini koruyan, boyun eğmeyen bir milletin şanlı zaferidir.

 

30 Ağustos, kahraman ordumuza dualarını eksik etmeyip destek olan analarımızın, cepheye kucağında ve sırtında mermi taşıyan kadınlarımızın ve düşmana canı pahasına geçit vermeyen Nene Hatun'ların, Kara Fatma'ların, Gördesli Makbule’lerin ve Elif kızların zaferidir.

 

"30 Ağustos Zaferi, Türk Tarihi'nin en önemli dönüm noktasıdır. Ulusal tarihimiz çok büyük, parlak zaferlerle doludur, ama Türk Ulusu'nun burada kazandığı zafer kadar kesin sonuçlu, yalnız bizim tarihimize değil, dünya tarihine yeni bir akım vermekte kesin etkili bir meydan savaşı hatırlamıyorum. Besbelli ki yeni Türk Devleti'nin, genç Türkiye Cumhuriyeti'nin temeli burada sağlamlaştırıldı, ölümsüz yaşayışı burada taçlandırıldı. Bu alanda akan Türk kanları, bu göklerde uçuşan şehit ruhları, devletimizin, cumhuriyetimizin ölümsüz koruyucularıdır."

 

Eşsiz Kumandanımız, Ebedi Başkomutanımız Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK, ‘Başkomutan’ sıfatıyla yönettiği ve askerlik mesleğinin bütün ustalıklarını ortaya koyduğu zaferin önemini, üstteki sözleriyle açıklamıştır ve 2 yıl sonra da;

 

"Bilmeyen kalmamıştır ki: Ulusumuz, egemenliğini eline aldığı gün, en karanlık yoksulluğun, en derin uçurumun kıyısında idi. Bütün güçleri yıpranmış, bütün savunma araçları elinden alınmış, kutsal varlıkları saldırıya uğramış, pek acıklı bir durumda idi. Bütün bunları hiçe sayarak varlığını ve bağımsızlığını kurtarmaya karar verdi. Bu kararını başarıya ulaştırabilmek için kendine bir toplu davranış, bir belirli erek seçmesi gerekiyordu. Ulusun bütün varlığı ile bütün inanıyla, canını dişine takarak o yolda birlikte yürümesi ve er geç başarıya ulaşması gerekti. İşte baylar o erek bu yerdi, burasıydı. Umulan ve istenen başarı, işte burada kazanılan zaferdi."

 

sözlerini söylemiştir ki bu bizlere, yıkım aşamasında olan Türk Milletinin özgürlüğe kavuşmasını sağlayan hareketin; her ne şartta olursa olsun, belli bir amaç uğrunda birlik ve beraberlik içerisinde hareket etmeyle zafere ulaşılabileceğini göstermiştir. Öyleyse birlik ve beraberlikten gayrısı boştur.

 

Atalarımızın bizlere emaneti olan bu kutsal topraklarda, sahip olduğumuz her şey zaferlerle dolu geçmişimize bağlı. Bu anlamda geçmişimizi unutmadan yaşamayı ilke edinerek, Cumhuriyetimize ve kazanımlarına sahip çıkacağız. Muasır medeniyet yolunda emin adımlarla geleceğe yürüyeceğiz.

 

Ulu Önderimiz ATATÜRK'ün tüm dünyaya kabul ettirdiği bu şanlı zaferin yıldönümünde, “Ya İstiklal Ya Ölüm” diyerek ulusumuza bağımsızlığını kazandıran Başkomutan Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK ve silah arkadaşları başta olmak üzere, Türk milletinin varlığı ve hürriyeti için canlarını feda eden aziz şehitlerimizi ve kahraman gazilerimizi rahmet, minnet, saygı ve şükranla anıyor, büyük Türk Milleti ile Türk Silahlı Kuvvetleri mensubu çalışan ve emekli olmuş tüm meslektaşlarımın 30 Ağustos Zafer Bayramı'nı kutluyorum.

 

Hamza DÜRGEN

TEMAD Genel Başkanı

 

SİTE İÇİ ARAMA

 

Twitter

ZİYARETÇİ SAYISI

15617373
Bugün
Hafta
Ay
Toplam
387
16396
161852
15617373

IP: 54.36.148.230

Hamza DÜRGEN

E-Mail : info@hamzadurgen.com

Site Kuruluş Tarihi : 15.01.2011